Twoja strona powinna być mobilna!

Twoja strona powinna być mobilna!

Dlaczego strona powinna być mobilna?

Z roku na rok ilość użytkowników korzystających urządzeń mobilnych rośnie. Już dziś, nawet jeśli nie prowadzisz reklamy kierowanej do użytkowników smartfonów, ok. 35% ruchu na twojej stronie www to ruch pochodzący z telefonów i tabletów. Jeśli twoja strona nie jest przystosowana do prawidłowego wyświetlania treści na tych urządzeniach tracisz klientów którzy natychmiast opuszczają twoją witrynę!


Ten artykuł jest jednym z serii wiadomości, które pomogą Ci wykorzystać potencjał strony www do generowania klientów dla Twojego biura.


35% to niewiele - czy muszę się tym przejmować?

Spadek zainteresowania twoją ofertą o 35% to spadek o 1/3 ilości zapytań od klientów. Biorąc pod uwagę, że wiele stron biur nieruchomości nie jest przystosowanych do ruchu mobilnego cześć klientów może zrezygnować z ich usług i wrócić na Twoją stronę. Pod warunkiem, że twoja strona jest mobilna. W dodatku ilość ruchu mobilnego cały czas rośnie a już teraz, są okresy - weekendy, święta, noc, urlop, kiedy udział ruchu klientów mobilnych znacznie wzrasta nawet do 80%!

/media/unnamed_2_i5hxVBQ.png
Opis obrazka

Dlaczego klient używa urządzeń mobilnych aby wchodzić na moją stronę?

Przede wszystkim dlatego, że jest to wygodne. Kiedy klient dostaje twoją ofertę przesłaną wiadomością email w wielu przypadkach przeczyta ją na swoim smartfonie (w drodze do pracy, robiąc zakupy, w pracy gdzie nie może zalogować się na prywatną pocztę) - klikając w link w ofercie klient trafia na twoją stronę www - jeśli nie jest dostosowana od urządzeń mobilnych wykonałeś swoją pracy ale klient nie będzie mógł skorzystać z jej wyników.

Co to właściwie znaczy strona mobilna? Czy to to samo co RWD?

Strona mobilna to strona, która posiada specjalną wersję do wyświetlania przy użyciu urządzeń mobilnych. Taka wersja jest przystosowana do wyświetlania na ekranach o pionowej orientacji, inaczej obsługuje wyświetlanie zdjęć, jest dostosowana od obsługi dotykowej. RWD to technologia budowania stron mobilnych polegająca na takim zakodowaniu strony, aby dostosowywała się dynamicznie do dowolnej rozdzielczości na której jest wyświetlana. Jest to rozwiązanie bardziej zaawansowane niż strona mobilna niejako zawiera w sobie stronę mobilną oraz strony dla innych rozdzielczości (wysokich i niskich).

Dlaczego potrzebujesz strony RWD:

  • Twoi klienci co raz chętniej korzystają ze smartfonów - powinni mieć możliwość wygodnego zapoznana się z ofertą
  • Ruch mobilny to ok. 35% ruchu a w dni wolne od pracy znacznie więcej (nawet 80% !)
  • Wygoda korzystania co często decyduje o pozostaniu na stronie lub jej opuszczeniu - po co tracic klientów przez brak strony mobilnej?
  • Ruch mobilny będzie stale rósł - już dziś warto się na to przygotować

/media/artukul_next_konrad_2_WeGlgjO.png
r


/media/stopkajpg.jpg

Kategorie

Najnowsze posty

Tagi