O
S
Zabytkowy Pałac na Hotel, Spa, Golf Club, Wesela
Powierzchnia
3500.0 m2
Cena za m2
857 EUR

Zabytkowy Pałac na Hotel, Spa, Golf Club, Wesela

Obiekt
Sprzedaż
mapa
3 000 000 EUR
3 000 000 EUR
3 000 000 EUR
857 EUR
3500.0 m2
8/6453/OOS

Rata kredytu

Martyna Cwalina
Ekspert finansowy | Prime Money
Zamieszkaj za ... chevron_right

Opis nieruchomości

Przedmiotem oferty sprzedaży jest zabytkowy budynek pałacowy w Strzeszowie (gm. Wisznia Mała).

Dla Pałacu został wykonany oraz zatwierdzony projekt przebudowy na cele Hotelowe.

Przy pałacu budynki użytkowe a w tym mieszkania ( obecnie wynajmowane, pomieszczenia biurowe, produkcyjne, hale i magazyny, warsztat, kotłownia ). Pałac posiada ujęcie oraz rozlewnię wody źródlanej wraz z kompletną linią produkcyjną do butelkowania.

Pałac jak i budynki przynależne posiadają system centralnego ogrzewania na zręb drzewny.

Powierzchnia pałacu około 3500m2
Powierzchnia budynku mieszkalnego i biura około 400m2
Powierzchnia Budynku produkcyjno-magazynowego około 1000m2
Powierzchnia warsztatu około 100m2
Powierzchnia parku należącego do pałacu około 10ha

Obiekt zlokalizowany jest w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Trzebnicą.
Usytuowany jest na wschodniej rubieży rozproszonej zabudowy wsi Strzeszów (dawna nazwa Struga) i stanowi najwyraźniejszy element zabudowy zespołu podworskiego z parkiem zabytkowym.

Pierwotny budynek dworu (obecnie skrzydło główne pałacu A) powstał ok. połowy XVI – go wieku. Pierwotnie dookolnie otoczony był fosą wodną. Sukcesywnie rozbudowywany był w XVIII wieku a do obecnej postaci rozplanowania w kształcie litery L (do 1900 roku) etapami w kierunku północnym, zachowując część zakoli fosy od wschodu i południa.

Budynek od lat 90tych XX wieku w rękach prywatnych właścicieli był zabezpieczany i lokalnie poddawany remontowi w roku 2008 uległ w górnych partiach zniszczeniu w skutek pożaru i w obecnej sytuacji Zastosowano wymianę więźb dachowych wraz z nowym pokryciem dachówką ceramiczną na całej powierzchni pałacu prócz wieży, która nie uległa zniszczeniom.

Budynek wolnostojący dwukondygnacjowy, z dachem mansardowym rozplanowany jest na zarysie litery „L”, z cylindryczną wieżą przy stykających się skrzydłach. W większej części jest podpiwniczony (z doświetleniem okienkami). Pierwotnie z częścią poddasza zagospodarowanego na pokoje hotelowe doświetlane lukarnami.

Pałac zbudowany został w technologii tradycyjnej (z użyciem cegły na zaprawie wapiennej i cem.-wap.) jako budynek o ścianach murowanych częściowo z pomieszczeniami sklepionymi, częściowo z pomieszczeniami nakrytymi stropami odcinkowymi, żelbetowymi i drewnianymi.

Pomieszczenia parteru i I piętra w obu skrzydłach przeznaczone są docelowo na funkcje reprezentacyjne, gastronomiczne. W skrzydle północnym na
I-szym piętrze i poddaszu, odtworzone będą funkcje mieszkalno-hotelowe.
W skrzydle głównym – nie użytkowane dotąd poddasze przystosowane będzie na funkcje hotelowe.
Piwnice wyremontowane przeznaczone są na funkcje gospodarcze i techniczne obsługujące funkcję wiodące.


Wszystkie elewacje pałacu są dekoracyjnie aranżowane stosunkowo jednorodnymi historycznymi formami faktur tynkowych ze sztukatorskimi aplikacjami roślinnymi mającymi istotne znaczenie dla wartości zabytkowych obiektu.
Po remoncie i rozbudowie pałacu w 1900r. Elewacje poddane były generalnemu remontowi w procesie modernizacji obiektu obejmującej m.in. rozbudowę skrzydła północnego, dobudowę cylindrycznej wieży na styku skrzydeł, przebudowę głównej klatki schodowej wraz z jej doświetleniem, z budową pomocniczej klatki schodowej i dodaniem balkonów itp. Elewacje północna i wschodnia noszą ślady późniejszych remontów i wymiany tynków (w okresie m-wojennym).

Stolarka okienna w większości okien korpusu w ostatnich latach wymieniona została na drewnianą ze szkleniem zespolonym z ujednoliconym podziałem czterokwaterowym w jednej ramie (z pozornym ślemieniem i słupkiem, w kolorze mahoniowym). Okna doświetlające poddasza północnego skrzydła a także skrzydła głównego na poddaszu zostały nadwyrężone i obecnie są w stanie pełnego wyeksploatowania - stąd też wymagają wymiany. Część stolarki w drzwiach wejściowych i balkonowych wymaga przebudowy i remontu odtworzeniowego bądź gruntownej konserwacji i modernizacji, z dostosowaniem do wymogów użytkowych i ewakuacji.


Zapraszam do kontaktu:

Przemysław Sumecki

tel. - +48 690 000 828

e-mail - p.sumecki@bielanieruchomosci.pl

bielanieruchomosci pl

FB: Bielasprzedaje


Zdjęcia chronione prawami autorskimi © .

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Nr licencji pośrednika odpowiedzialnego zawodowo: 23321

Pokaż mapę
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Przemysław Sumecki
Członek Zarządu - Manager

Ruska 2
50-079 Wrocław
Wyślij wiadomość

Podobne oferty Pokaż inne oferty

Podobne oferty Pokaż inne oferty

3 000 000 EUR
Kup za PLN msc
Obiekt
Sprzedaż

3500.0 m2

3 000 000 EUR
Sprawdź ratę chevron_right

To pole jest wymagane